Megkezdtük az Eb-selejtezést

A magyar válogatott hazai pályán, Szlovákia ellen kezdte meg a 2016-os Európa-bajnokságra történő kvalifikációs sorozatot. Dabason nagyarányú győzelemmel nyitottuk a sort.

Fotó: Lendvai Róbert (lendvaifoto.com)

Ahogy az várható volt, már az elejétől fogva magához vette a magyar csapat az irányítást, és gyors kontrákból, nyolc perc alatt már 6-2-es vezetésre tett szert. A szlovákok időt kértek, majd 8-3-as állásnál hosszabb gólcsend következett mindkét oldalon. Ellenfelünk egyre bátrabban játszott, a kapust is mezőnyjátékosra cserélte támadásban, s ennek meg is lett a látszata (17. perc: 9-6). Németh András gyors eligazítást tartott a lányoknak, s fegyelmezettebb védekezésre ösztönözte őket. Labdaszerzések után távolról célozgattunk az üres szlovák kapura, de sajnos inkább kevesebb, mint több sikerrel. Az első félidőt így is magabiztos előnnyel zártuk (15-8).

A második játékrészre Bíró vette át Kiss helyét a kapunkban. Kovacsicsnak sikerült megtörnie az eddigi hetes-átkot, s a harmadik lehetőségünket gólra váltotta. A látványosan reklamáló szlovák szövetségi kapitány miatt csapata újabb kétperces büntetést kapott, immár a negyediket (44. perc: 22-14). Mire lejárt volna a kiállítás, már tíz volt közte (24-14). Bíró hetest fogott, majd Mayer duplázott. Az utolsó tíz percre rápakoltunk még egy lapáttal: Bíró nagy ziccereket hárított, míg társai elöl remekeltek. Kapusunk sérülés miatt az 59. percben hagyta el a pályát. A meccset végül komoly különbséggel, 32-19-re nyerte válogatottunk.