Változatos meccsekkel folytatódtak a Kosárlabda MEFOB küzdelmei

Stílusok csatája – győri győzelemmel

Érdekes, változatos meccsen a Győr magassági fölényét érvényre juttatva győzte le a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapatát.

UNI Győr – NKE SE 73-64 (16-12, 23-14, 16-27, 18-11)

Győr, egyetemi – főiskolai bajnokság, nők, nyugati csoport.

Győr: ERŐS 6/3, Vass F. 5/3, NAGY R. 12/6, TÖRÖK B. 18,  LÁSZLÓ 30. Cs: Vas J. 2, Lumniczer, Kiss Cs., Mádl, Papp R.

Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE): SZABÓ A. 13/3, Urbán 5/3, Tarnai 12/6, Hájer 4, ARADI. Cs: TOGYERISKA 17/6,

Bár Szabó Anna jóvoltából még 3-2-re a vendégek vezettek, László Boróka vezérletével 7-0-s rohammal fordítottak a hazaiak és ellépett a győri együttes. A negyed hajrájában Vass Fanni és Togyeriska Zsanett váltott triplát, a nyitó 10 perc 4 pontos hazai vezetéssel zárult.

A második negyed valóságos triplaesővel indult, Erős Csilla és Nagy Rebeka is betalált a 6,75-ös köríven túlról, majd ismét Togyeriska villant távolról az NKE részéről. Lászlóval nem tudtak mit kezdeni a vendégek, az U17-es vb-bronzérmes center „élt” vezérletével, így 13 pontos előnyt szerzett szünetig a Győr.

A második félidő elején Urbán Vanda, Tarnai Kata és Szabó Anna is beemelt 1-1-triplát, miközben a hazaiak több labdát eladtak. A negyed első 3 percét 12-5-re nyerő fővárosiak gyorsan szorossá tették a meccset. A negyed hajrájában – újabb hazai eladott labdák után – a két Zsanett, Aradi és Togyeriska, valamint Szabó villanásaival, 6-0-s „részhajrával” át is vette a vezetést az NKE csapata. A negyed végén azonban Török Barbara és Nagy találataival visszaszerezte a vezetést a Győr. A befejező negyed első felében aztán eldöntötte a meccset a hazai csapat: Nagy és Török vezérletével – a negyed első felében – 16-2-es rohammal.

A statisztikából fényesen látszik a két csapat szerkezete, stílusa közötti különbség. A lepattanók harcát nagy fölénnyel 60-39-re nyerő győrieknek mindössze 9 triplakísérletük volt, szemben a távolról 29 alkalommal próbálkozó alacsonyabb fővárosiakkal. László Boróka 30 pontos, 17 lepattanós, Török Barbara pedig 18 pontos, 22 lepattanós dupla-duplát ért el úgy – és ez picit ront az összképen – hogy mind a 9 büntetőjét elrontotta. Erős Csilla jól szervezte a hazaiak játékát, ezt 11 gólpassza mutatja, Nagy Rebeka pedig közel volt a dupla-duplához (12 pont, 8 lepattanó). A vendégektől Aradi Zsanett ért el 14 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát.

Dupla Sándorfi dupla-dupla
A címvédő TE a papírformának megfelelően könnyedén nyert a nyeretlen egri együttes ellen.
TFSE – EKF EVSI 110-19 (29-2, 32-4, 27-7, 24-6)

Budapest, egyetemi – főiskolai bajnokság, nők, keleti csoport.

Testnevelési Egyetem (TFSE): Magyar B. 7/3, Mányoky 9/3, KARLÓCAI 15/9, NÉMETH A. 13/3, SÁNDORFI R. 10. Cs: BODNÁR 17/3, KOVÁTS G. 13, CZIVINGER 15/3, SÁNDORFI D. 11/3.

Eszterházy Károly Főiskola (EKF EVSI): Takács P., Vincepap 6, Zsoldos 5/3, Druzsba 6, SZÖLLŐSI 2. Cs: Nádudvari.

Megmutatkozott a tudásbeli különbség a két csapat között, az egriek Vincepap Zsófia révén az első negyed utolsó percében, 26-0-s TFSE vezetésnél szerezték első pontjaikat. A címvédő együttesben mindenki sokat és nagy kedvvel játszott, a TFSE megtisztelte lelkes ellenfelét azzal, hogy bár a meccs gyorsan eldőlt, végig hajtott. Érdekesség, hogy mindkét Sándorfi nővér dupla-duplával zárta a találkozót, Réka 10-10 ponttal és lepattanóval, Dóra pedig 11 ponttal és 12 pattanóval.

Szombathelyi örömjáték
Kosarakban gazdag, de helyenként igen egyoldalú mérkőzésen, fölényes győzelmet arattak a szombathelyi lányok a veszprémi csapat ellen.

SzOESE – Pannon Egyetem Petőfi SE 133-49 33-16, 36-6, 23-11, 41-16)

Szombathely, egyetemi – főiskolai bajnokság, női nyugati csoport.

SzOESE: Czinder 10/3, GYURICZA 19/3, GUSZTAFIK 11/3, USZKAI 14, FEIGL 20. Cs: KOVÁCS K. 13, Simon M. 12/6, SIMON C. 22/9, HAJDINÁK 12.

Veszprém: KANIK, Stier, Takács E., Vass V., GUTAI. Cs: Takács E., Gyócsi, Nagy V., Frank, Vass V.,

A végeredményt látva talán meglepő, de kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat. 16-13 után egy 15-2-es rohammal a negyed végére megnyugtató előnyt szerzett a Szombathely az ekkor több labdát eladó veszprémiekkel szemben. A második negyedben lendületben maradt a hazai együttes, ebben a 10 percben valósággal átrohantak ellenfelükön a vasi leányok, a negyed első felét többnyire cserejátékosaik villogásával 20-2-re nyerve el is döntve a meccset. A folytatásban a végig nagy kedvvel játszó, pontosan, jól dobó szombathelyi lányok 130 pont fölé jutottak, a veszprémi együttes pedig elsősorban Gutai Flóra jóvoltából egyes időszakokban kiegyenlítetté tudták tenni a játékot.

A szombathelyieknél minden játékos dobott legalább 10 pontot, Simon Cintia 22 pontos és 10 gólpasszos dupla-duplával fejezte be a meccset, Kovács Krisztina (13 pont, 9 lepattanó) 1, a mezőnyből mind a 10 dobását értékesítő Feigl Fanni pedig 2 (20 pont 8 lepattanó) pattanóval maradt el a dupla-duplától.