Másodszor is nyert a Győr a THC ellen

2015. augusztus 20. 14:25

A második mérkőzést is megnyerte a Győri ETO Németországban, a Thüringer HC vendégeként.

Fotó: Hajo Steinbach

Felkészülési mérkőzés

Thüringer HCGyőri Audi ETO KC 20-32 (13-17)
Bad Langensalza, Salza-Halle

Groot és Amorim nélkül vágott neki a második csatának a THC ellen a Győri Audi ETO KC csapata. Sokáig – akárcsak az első meccsen – szoros volt a félidő, majd ötgólos előnyre tettek szert Kovacsicsék, ebből a szünetig négyet meg is tartottak (13-17). A második félidőben hengerelt az Audi ETO, végül magabiztos sikert aratott a THC felett.

A két csapat második meccsére is sokan voltak kíváncsiak a Salza-Halléban a korai kezdési időpont ellenére is. Amorim és Groot maradt ki a keretből ezen a meccsen, de míg Amorimot csak pihentette a szakmai stáb, addig Groot sérülés miatt volt kényszerpihenőn. Az első meccsen a 6. percben bal lábfeje sérült meg.

„Csütörtök reggel a Bad Lagensalza-i kórházban elvégeztettünk egy MRI vizsgálatot, ami kimutatta, hogy nincs törése. Felépülése várhatóan két-három hetet vesz igénybe” – mondta Dr. Szálasy László csapatorvos.

A csapat utolsó felkészülési meccsét augusztus 25-én játssza az Érd ellen az Audi Aréna Győrben. A mérkőzés 17.00-kor kezdődik, megtekintése ingyenes!