Jéghideg zuhany Montenegrótól

A magyarok csoportjában Japán tíz góllal győzte le Tunéziát. 18.30-tól mi csaptunk össze Montenegróval, ám maximum tizenöt percig, ha méltó ellenfelek tudtunk lenni. A házigazda dánok ezúttal Szerbia ellen nyertek.

Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

Az első igazi helyzetünk egy Tomori által kiharcolt büntetőből adódott, ám Szucsánszki kihagyta a lehetőséget. Hajszál híján három perc után Mehmedovic szerezte a meccs első találatát. Ahogy abban előzetesen bíztunk, a norvég játékvezető hölgyek idejében elkezdték a fegyelmezést a kétperces kiállítások osztásával. Ezt kihasználva növeltük is előnyünket (8. perc: 1-3). Montenegró két gyors góllal egyenlített, majd magához ragadta a vezetést is, s mindezt Knezevic-nek/Raicevic-nek köszönhette (13. perc: 4-3). Mindkét hálóőr nagyszerűen védett idáig, majd ezután Kiss teljesítménye sajnos visszaesett. Egy újabb balkáni hullám sodort minket veszélybe, s ekkor Németh András időt kért (18. perc: 7-4). A támadásbeli bizonytalankodásokat az ellenfelünk rendre megtorolta a túloldalon (24. perc: 11-6). Ekkor már emberhátrányban is eredményesek voltak Bulatovic-ék. A kapuscsere nagyon érett már nálunk (de Kiss Éva maradt), ráadásul támadó-szabálytalanságok miatt vesztettünk akciókat. A védőfalunkat is simán kicselezték a montenegróiak, s Németh kapitány a második időkérést is eszközölte (27. perc: 13-7). Jellemző, hogy riválisunk pont velünk szemben rakta össze rendesen a védelmét, és a kontrákból Mehmedovic tovább tarolt (15-7). Félidőben: 17-9.

Németh András gyakorlatilag mindenkit lecserélt a szünetben, ennek ellenére egy perc alatt újabb két találatot nyeltünk be, s már tíz volt közte (19-9). Mondhatni, teljes extázisban kézilabdázott Montenegró csapata, egy másik dimenzióban, mint mi. Bíró ziccereket fogott, már csak a mezőnyön lett volna a sor. Támadásban viszont teljesen tehetetlenek maradtunk, még emberelőnyben is. Épp elég komoly volt az, hogy harminc perc alatt mindössze kilenc gólt szereztek elöl a játékosaink, de ezt csak tetézte, hogy a következő tízben csak egyetlen találatot tudtunk a mi oldalunkon számolni. Bódi és Planéta zökkentette ki ebből a nihilből a gárdát (43. perc: 22-12). Lassan már a „szép vereség” gondolata is végleg szertefoszlott (45. perc: 23-12). Az utolsó szakaszban, tetemes előny birtokában, a montenegróiak lazán úgy dönthettek, hogy az idáig kevés játéklehetőséget kapó tagjaikat mozgatják át. Ezalatt mi is pihentettük már az ászainkat, bár egészen más okokból… (54. perc: 28-14). Még majdnem hat perc volt hátra, mikor az ellenfél már ölelgette, puszilgatta egymást, mintha csak a lefújás környékén jártunk volna. Jaukovic villogott, és ehhez Pavicevic is csatlakozott. Lassan jobb lett volna, ha leülnek a lányaink a kispadra, és rápihennek a következő csatára. A nettó hatvan perc viszont mindig hatvan perc… Végeredmény: 32-15.