Fontos pontokat szerzett az FTC

2015. november 1. 13:39 © handball.hu

A Bajnokok Ligája B-csoportjának első két helyezettje, a Ferencváros és a Thüringer HC találkozott egymással. A Fradi idegenben győzte le a német bajnokot.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Kovacsicz szélsőgóljával indult a találkozó, amelyen a Ferencváros már az első percekben két-három vagy akár négy góllal vezetett (16. perc: 7-11). Egészen addig maradt ez a különbség, amíg a visszatérő Scheffknecht, majd a végig jól játszó Engel és Wolhbold is betalált (24. perc: 12-13). Ekkor Szucsánszki bátorodott fel többször, és a félidő utolsó hat percében négy gólt is lőtt – az első félidőben összesen hetet. A szünetre öt gól lett a zöld-fehérek előnye: 13-18.

A második játékrészben tíz percig tudta tartani négy-öt gólos előnyét a Fradi (40. perc: 19-23), majd Elek Gábor időkérése nem úgy sikerült, ahogyan gondolta. Az ellenfél ugyanis nyolc perc alatt majdnem kiegyenlített – többek között Pintea és Huber góljaival (48. perc: 24-25). Egészen az 56. percig izgalmassá tették a találkozót a felek, mikor Schatzl lőtt egy csodás szélső gólt (26-29). Az utolsó percekben pedig a Huber egyik büntetőjére beállt Hlogyik és Szikora fontos védéseivel ismét megnyugodhattunk. A végeredmény: 27-30.