Újabb magyar érmek internetes kick-boxban

Egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek magyarok azon a nemzetközi internetes kick-box formagyakorlat versenyen, amely a világot sújtó koronavírus járvány miatt a sportágban jelenleg lehetőséget ad a versenyzésre. Az E-Tournament World Series – Forms elnevezésű sorozat harmadik fordulójában 19 ország 104 versenyzője indult el. Magyarországot a füzesgyarmati Hegyesi Kick-box Egyesület képviselte három versenyzővel – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A versenyen a nevezetteket korcsoportok szerint párokba sorsolták, és mindenkinek 24 órája volt feltölteni a formagyakorlatát. Amennyiben megfeleltek a követelményeknek, öt bíró elbírálta az előadásokat, és az általuk győztesnek nyilvánított kick-boxos jutott tovább. Így ment ez fordulóról fordulóra, egészen a döntőkig.

A pusztakezes kreatív formagyakorlat kategóriában a magyarok közül az U13-as Bak Ágnes jutott a legtovább. A fiatal magyar lány ráadásul az elődöntőben komoly skalpot szerzett,  hiszen azt az ír Kiernant győzte le, aki a tavalyi győri utánpótlás Európa-bajnokságon aranyérmes volt. Sikerével Bak Ágnes bejutott a döntőbe, és végül a második helyen zárt.

A 16 éven aluliak mezőnyében Horváth Fruzsina a későbbi győztes német lánnyal szemben alulmaradva végeredményben a harmadik helyen fejezte be a versenyt. A formagyakorlattal csak nemrég óta foglalkozó Szilágyi Veronika a négy közé jutásért kikapott jóval tapasztaltabb ellenfelétől, így az ötödik helyen végzett.

„Számunkra elsősorban a rutinszerzés, és a sajnálatos módon elmaradt versenyek izgalmának pótlása volt a cél. Mindent összevetve értékes tapasztalatokat szereztünk” – értékelte a szereplést Gasparik Róbert vezetőedző.