Torna: A nőknél kihirdették az Eb-re utazó csapatot

Babos Ádám és Fehér Nóra újabb aranyérmet szerzett, valamint kihirdették az EB-re utazó női tornászok névsorát a Prolan országos szerenkénti bajnokság második napján.

Folytatódott a Prolan Országos Szerenkénti Bajnokság. A Magyar Torna Szövetség égisze alatt megrendezett viadal második versenynapján, minden szeren más tornász nyakába került az aranyérem.
A nőknél az ifik mezőnyében talajon a Postás SE versenyzője Bácskay Csenge (12.900 pont) szerezte meg az országos bajnoki címet. Mögötte a békéscsabai Szujó Hanna (12.800 pont) és az MTK-s Schermann Bianka (12.700 pont) lettek dobogósok. Gerendán Szujó Hanna (13.000 pont) arany, Shermann Bianka (12.900 pont) ezüst, míg Purguly Zsuzsanna (11.500) bronzérmet szerzett.

A felnőtteknél talajon az MTK versenyzője Böczögő Dorina 13.300 ponttal végzett az élen. Mögötte a győri Fehér Nóra (12.600 pont) és a Postás SE tornásza Péter Sára (12.100 pont) zárt. Gerendán –bár más sorrendben- ugyanez a három versenyző állhatott dobogóra. Fehér Nóra (13.600 pont), Böczögő Dorina (13.200 pont), Péter Sára (12.300 pont) volt az első három sorrendje.
A férfiaknál ugrásban a BHSE versenyzője Földes Márton (13.575 pont) mögött két ferencvárosi tornász Boncsér Krisztián (13.450 pont) és Ryan Macleod Sheppard (12.925 pont) végzett. Korláton az FTC tornásza, a hosszú kihagyás után ismét versenyző Babos Ádám (13.200 pont) nyert. Mögötte a honvéd két tornásza Csorvási Soma (13.150 pont) és Vecsernyés Dávid (13.100 pont) zárt.

Nyújtón Vecsernyés Dávid diadalmaskodott (13.650 pont) második lett Ryan Macleod Sheppard (13.300 pont) harmadik pedig holtversenyben Kiss Balázs és Boncsér Krisztián (12.850) lettek.
A megmérettetés után Draskóczy Imre szövetségi kapitány kihirdette a kontinensviadalra utazó tornászok névsorát. Az EB-re a Dévai Boglárka, Böczögő Dorina, Makra Noémi, Péter Sára, Fehér Nóra összeállításban utazik a Magyar válogatott.

Babos Ádám (FTC YBL Tervező): Nagyon boldog vagyok mindkét érem miatt, hiszen ezen a hétvégén, hosszú kihagyás után újra a szerekhez léphettem. Úgy gondolom, hogy ez nagy előrelépés, hogy visszakerüljek a régi kerékvágásba, jobbat nem is kívánhattam volna.

Böczögő Dorina (MTK): Nagyon jó verseny volt, jól sikerült az összes szerem. A cél a sikeres gyakorlatok bemutatása volt. Talajon sikerült aranyérmet megnyerni, igazából ezt vártam magamtól, de a cél, ahogy azt már mondtam a sikeres, pontos torna volt.

Bácskai Csenge (Postás SE): Nagyon jó érzés volt, hogy ennyire jól sikerült a hétvégi verseny. Sikerült megcsinálnom azokat, amiket elterveztem, és szerencsére úgy, ahogyan azt elgondoltam. Örülök, hogy ugráson és talajon is nyerni tudtam.

Eredmények:

Felnőtt női szerenkénti:

Talaj:
1. Böczögő Dorina (MTK) 13.300 – edző(k): Draskóczy Imre, Kelemen Márta, Petrovszki Pál

Talaj:
1. Bácskay Csenge (Postás SE) 12.900 – edző(k): Osztie Géza, Gondos-Arató Orsolya