Eur tagged posts

Sporttörténelmet írtak az Európai Egyetemi Játékokon a magyar egyetemisták

Soha ennyi egyetemista sportoló nem képviselte még hazánkat és soha ennyi éremmel sem tértek haza még az Európai Egyetemi Játékokról. 17 magyarországi egyetem, 313 sportoló hallgatója utazott az Európai Egyetemi Játékokra, melyet július 17-30. között rendeztek a lengyelországi Łódź városában.

38 országból, több mint 400 egyetem, 4000 egyetemista sportoló vett részt a kétévente megrendezendő európai multisport eseményen, ahova az egész kontinensről érkeztek hallgatók. Összesen 14 helyszínen, 20 sportágban mérhették össze tudásukat, melyből 18-ban magyar egyetemistáinknak is szurkolhattunk. Az Európai Egyetemi Játékok (EEJ) – melyet az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) szervez – különlegessége, hogy nem nemzeti válogatottak, hanem felsőoktatási intézményi színekben induló csapatok, versenyzők vesznek részt rajta.

 

Magyarországot összesen 417 fő (versenyző, kísérő és játékvezető) képviselte a Játékokon, továbbá még számos vendég és megfigyelő is részt vett rajta, mivel a soron következő, 2024-es EEJ-nek hazánk, ezen belül is Debrecen és Miskolc ad otthont. A záró ceremónián prof. dr. Horváth Zita a Miskolci Egyetem rektora vette át az EUSA zászlaját Adam Roczektől az EUSA elnökétől, mint a következő rendező ország képviselője, amely 2024-ben ad otthont az Európai Egyetemi Játékoknak, mely az 1965-ös Universiade óta a legnagyobb egyetemi multisport esemény lesz hazánkban.

A magyar egyetemisták összesen 47 éremmel tértek haza. A legeredményesebb magyar egyetem a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem lett 12 éremmel (5 arany, 7 bronz) a negyedik helyen zárt az összesített ponttábla alapján, melyet az utolsó előtti napig vezetett.

A kiutazó 17 egyetemből 14 érmmel tért haza. Résztvevő egyetemek összesített ponttábla szerinti helyezésük:

4. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem

19. Eötvös Loránd Tudományegyetem

32. Miskolci Egyetem

35. Budapesti Corvinus Egyetem

38. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

41. Budapesti Gazdasági Egyetem

57. Pázmány Péter Katolikus Egyetem

60. Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem

75. Széchenyi István Egyetem

86. Óbudai Egyetem

94. Pécsi Tudományegyetem

140. Károli Gáspár Református Egyetem

156. Szegedi Tudományegyetem

177. Kodolányi János Egyetem

 

további résztvevő, helyezést szerző egyetemek:

Debreceni Egyetem

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Pannon Egyetem

 

Érmes egyetemistáink:

Aranyérem (15)

·Sipőcz Richárd (SZE) – judo +100 kg

·Szmolek Emánuel László (ELTE) – kick-box KL Men -84

·Szabó Dorina (ELTE) - kick-box PF Women +65

·Laska Bence (OE) - kick-box K1 Men -75

·Zajácz Bence László (PPKE) - kick-box PF Men -74

·Rohonczi Jenő (TF) - kick-box PF Men +84

·Fésű Lajos (TF) - kick-box KL Men -74

·Terbe Julianna – Terbe Zsuzsanna (TF) – sakk női páros

·Patakfalvy Luca Márta (BCE) – taekwondo +53 kg - 57 kg

·Sztankovics Anna (ME) – úszás női 50 m gyors

·Ollé Mónika (TF) – úszás női 100 m pillangó

·Ollé Mónika (TF) – úszás női 50 m pillangó

·Budapesti Gazdasági Egyetem férfi vízilabda csapata: Cséplő Tamás, Aranyi Máté Attila, Bencz Rolf, Csillagh Bence, Seerel Botond Krisztián, Hegedűs Csanád, Garancsy András, Seres János, Korom Dániel, Dala Döme Máté, Tapasztó Szilviusz, Zerinvary Lóránt Csongor, Kovács

·Bailey Kelen (BME) – taekwondo +80 kg to 87 kg

·Füredi Rebeka (MATE) - taekwondo +67 kg to 73 kg

 

Ezüstérem (12)

·Kovács Sebestyén – Molnár Dávid – asztalitenisz férfi páros (PTE)

·Varga Tímea Brigitta (PTE) – judo +57 kg - 63 kg

·Máthé Bence Barnabás (BCE) – judo +60 kg - 66 kg

·Korpádi Tamás (BME) - kick-box PF -74

·Bálint Martin (ELTE)- kick-box PF Men -84

·Nagy Zalán (ELTE)- kick-box PF Men +84

·Károli Gáspár Református Egyetem strandkézilabda női csapata: Doszpoth Zsuzsanna, Vágó Krisztina, Hársfalvi Zsófi, Horti Liliána, Huszár Dóra, Tallér Zsófi, Vásárhely Réka, Gaál Dorina Réka, Lovász Brigitta, Szűcs Fanni, Nagy Petra, Vajda Luca

·Patakfalvy Csenge Eleonóra (BCE) - taekwondo +57 kg - 62 kg

·Gonda Daniella (PTE) – tollaslabda női egyéni

·Onofer Enikő (BGE) – úszás női 200 m gyors

·Vécsei Réka (ME) – úszás női 200 m vegyes

·Vécsei Réka (ME) – úszás női 100 m hát

 

Bronzérem (22)

·Bognár Bence, Mihalovity Dominik, Kovács Sebestyén, Molnár Dávid – asztalitenisz férfi csapat (PTE)

·Terbe Julianna – Terbe Zsuzsanna (TF) – sakk blitz női csapat

·Andrási Márton (SZTE) – judo -60 kg

·Andrási Gellért (SZTE) - judo +60 kg - 66 kg

·Beringer Fatime (PTE) - judo -48 kg

·Czerlau Jennifer Stephanie (ME) - judo +63 kg -70 kg

·Fésű Lajos (TF) – taekwondo -74 kg

·Bozók Szabolcs (TF) – taekwondo -67 kg

·Gombás Bálint (TF) - judo +60 kg - 66 kg

·Kurtán Zsombor (BME) - judo +73 kg - 81 kg

·Szegfi Zsanett (BME) - kick-box FC -56

·Grünczeisz Patrik (ELTE) - kick-box FC Men -67

·Bálint Martin (ELTE) - kick-box KL Men -84

·Anselment Adrián (MATE) - kick-box FC Men -86

·László Alexa Pálma (BGE) – taekwondo formagyakorlat

·Polgár Csillag Virág (PPKE) – taekwondo formagyakorlat

·Szűcs Krisztián (TF) - taekwondo +63 kg - 68 kg

·Kodolányi János Egyetem női tenisz csapata – Lukács Vanda, Keresztes Paloma

·Ollé Mónika (TF) – úszás női 50 m gyors

·TF női 4x100 m vegyesváltó úszás – Ollé Mónika, Molnár Laura, Fecske Laura, Berta Barbara

·Sztankovics Anna (ME) – úszás női 50 m mell

·Budapesti Corvinus Egyetem férfi vízilabda csapata: Sebestyén Mátyás, Holubecz Barnabás, Hajas Dávid László, Gergely István, Békési Bulcsú, Barna Márton Gyula, Korbács Gábor, Szepes Áron, Pápai Dávid, Csizmazia Zsolt, Manhertz Martin, Sziládi Kristóf, Szőke Benedek Péter

Tovább