Szkander-világbajnokság: Megvan az első magyar érem!

Látványos megnyitóval és magyar éremszerzéssel kezdődött a 39. szkander- és paraszkander-világbajnokság Budapesten. A MOM Sportközpontban zajló világversenyen 56 ország mintegy 1200 versenyzője áll asztalhoz, a magyar válogatott 69 fővel vesz részt. A küzdelmek vasárnapig tartanak.

Már az első napon volt magyar érem a szkander-világbajnokságon! Az U21-es korosztályban Barzsó Henrietta a 60 kilósok között bal kézzel ezüstérmet szerzett. A magyar versenyző fantasztikusan küzdött a nyitónapon. Veretlenül jutott a fináléba, ahol végül alul maradt orosz ellenfelével szemben.

Somogyi Dávid szövetségi kapitány szerint Barzsó érme megadhatja az alaphangot a magyar válogatottnak. „Most már nincs nyomasztó érzés. Megvan az első érem, aminek nagyon örülünk, lélektanilag a lehető legjobbkor jött” – fogalmazott a szövetségi kapitány. Szerdán Barzsó jobb kézzel versenyez majd, de rajta kívül több magyar is asztalhoz áll.

A vb ünnepélyes megnyitóján jelen volt Deutsch Tamás EP-képviselő, a világbajnokság fővédnöke, Kulcsár Krisztián MOB-elnök, Sárfalvi Péter, az EMMI sportért felelős helyettes államtitkára és Dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke is.