Négy plusz öt

Szombaton négy, vasárnap délelőtt pedig öt érmet szerzett a magyar kajak kenu válogatott a belgrádi európa-bajnokságon. Vasárnap délután tovább folytatódnak a döntők.

Egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel kezdte az éremtermelést a magyar kajak-kenu válogatott az Európa-bajnokságon. Női kajak négyesünk olimpiai távon, 500 méteren győzött, Kopasz Bálint pedig szintén olimpiai számban lett második.

Vasárnap délelőtt az 500 méteres döntőkkel folytatódott az Európa-bajnokság. Kozák Danuta kajak egyesben, a címvédő Balla, Takács kettős pedig kenu párosban nyert – mindkettő olimpiai szám, míg a harmadik magyar 500-as arany a Mozgi, Somorácz kajak páros nevéhez fűződik.

„Nem ez volt életünk pályája. Nem jól jöttünk ki a rajtból, aztán a németek elmentek, én elkezdtem kapkodni, a végén kockára is kötöttem, de mégis sikerült nyernünk. A következő válogatón 500 és 1000 párost is megyünk” – mondta Somorácz Tamás a szövetség kérdésére.

A program a 200 méteres és az 5000 méteres döntőkkel végződik.

The post Négy plusz öt appeared first on xlsport.hu.