Magyar érmekkel kezdődött a nemzetközi kick-boxos idény

A hétvégén a hagyományoknak megfelelően a karlovaci Európa-kupával kezdte meg a 2023-as versenyszezont a kick-box világelitje. Az idén 32 ország közel 1500 versenyzője lépett tatamira és szállt ringbe a horvátországi megmérettetésen, ahol a – 2028-as olimpiai részvételre pályázó – sportág mind a hét szabályrendszerében avattak bajnokokat. A háromnapos viadal éremtáblázatán a nemzetek között Magyarország végzett az élen.

A felnőtteknél aranyéremmel folytatta tavalyi remeklését az elmúlt év legjobb hazai férfi és női kick-boxosa: Fésű Lajos a light-contact szabályrendszerben, Mezei Nikolett pedig kick-lightban állhatott fel a dobogó tetejére.

A legsikeresebb magyaroknak Karlovacban a korábbi világbajnok Bálint Martin és a tavalyi Eb-n három érmet is nyert Brebovszky Zoltán bizonyultak, miután mindketten két egyéni aranyérmet nyertek. Bálint Martin pointfightingban, Brebovszky Zoltán pedig formagyakorlatban diadalmaskodott.

Rajtuk kívül szintén megnyerte kategóriájának küzdelmeit kick-lightban a kétszeres világbajnok Száraz Gergő, aki emellett egy ezüstöt is begyűjtött. Szintén kick-lightban Debre Bence és Nagy Rita is nyerni tudott. Formagyakorlatban Mónus Viktor, Fedor Noémi és Halustyik Cintia nyakába akasztottak még aranyérmet, csapatban pedig a Halker-Király Team pointfighting együttese végzett az első helyen.

A ringesek között is lett magyar Európa-kupa győztes, mivel full-contactban Szachán Bolivár, low-kickben pedig Miklós Alexandra is megnyerte súlycsoportjának küzdelmeit.

A nemzetek között Magyarország nagy fölénnyel végzett az élen, megelőzve Bulgáriát és a házigazda horvátokat. A résztvevő 215 klub közül a legeredményesebb a Halker-Király Team lett két bolgár egyesület előtt.

A jól sikerült szezonrajt a mieink számára biztató lehet az év további nagy versenyeit illetően, amelyek közül a két fő esemény a felnőtt világbajnokság és az utánpótlás Európa-bajnokság, de a magyar kick-boxosok ott lesznek az idei Európa Játékokon és a Küzdősportok Világjátékán is. És természetesen a hagyományoknak megfelelően az idén is megrendezik az esztendő legrangosabb versenyei közé tartozó Magyar Kick-box Világkupát, amelyre júniusban kerül sor Budapesten.