Magyar döntősök a darts Hungarian Classicon

Végső János és Czipó Vivien is a második helyen végzett a darts Hungarian Open Weekend szombati napján – adta hírül a Magyar Darts Szövetség. A Hungarian Classic világranglista pontszerző versenyen az ifjúságiak mezőnyében Kovács Tamara jóvoltából magyar győzelem született.

A közel 10 ezer euró összdíjazású dartsos hétvége évek óta a sportág legrangosabb hazai eseményének számít – leszámítva az idén szeptemberi felnőtt Európa-bajnokságot –, amelyen két világranglista pontszerző versenyt bonyolítanak két egymást követő napon: a szombati Hungarian Classic és a vasárnapi Hungarian Darts Masters viadalokat.

A Hungarian Classicon a férfiaknál a szlovén Benjamin Pratnemer bizonyult a legjobbnak, ezzel jogot szerzett a sportág egyik legrégebbi és legnagyobb presztízsű bajnokságán, a jövő évi Winmau World Masters szupertornán indulásra. A szlovén dartsos a döntőben a magyar Végső János ellen győzött kiélezett csatában 6-5-re. A legjobb nyolc közé másik két hazai versenyző jutott még be: a magyar bajnoki címet a nemrég zsinórban negyedszer megnyerő Székely Pál és Abonyi Ádám.

A nőknél is volt magyar döntős a Hotel Hungaria City Centerben megrendezett – 20 ország 197 férfi és 33 női versenyzőjét felvonultató – eseményen. Czipó Vivien ráadásul elképesztő módon jutott a fináléba. A csupán 17 éves versenyző az elődöntőben már 4-0-ás hátrányban volt a holland Steenbergen ellen, amikor végre nyert egy játékot. Majd még egyet és még egyet. Végül a nyerő szériát egészen addig tudta folytatni, hogy 5-4-re fordított. A döntőben a felnőtt női világranglistán második Aileen De Graaf volt az ellenfél, aki ellen szintén jól helytállt a magyar fiatal, de végül a holland hölgy nyert 5-2-re, így ő is indulhat a World Mastersen.

A 18 éven aluliak mezőnyében a fiúknál Katona Bence és Lakatos Gergely személyében két magyar végzett a harmadik helyen. A döntőben a holland Bastiaansen győzött a cseh Sedivy ellen. A lányoknál két magyar, Czipó Vivien és Kovács Tamara játszotta a finálét, ahol szoros küzdelemben 4-3-ra utóbbi nyert.