Kopasz legyőzte Dombvárit, Bodonyi két aranyat nyert

A portugáliai világbajnokság után a gyorsasági szezonzáró versenyen, a magyar országos bajnokságon az 1000 méteres döntőket rendezték meg szerdán Szolnokon.

A férfi kajak egyes 1000 méteren vb-induló Kopasz Bálint másfél másodperccel előzte meg Dombvári Bencét. A szintén a vb-ről érkezett Bodonyi András két aranyéremnek is örülhetett, hiszen kenu egyesben több mint három másodperccel verte nagy riválisát, Kiss Tamást, valamint párosban Sarudi Pállal is nyert.

Az 1000 kajak négyesben Londonban ezüstérmes Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta egység ismét összeült, és hatalmas versenyben, egy kilométer után csupán 0,2 másodperces előnnyel végzett az élen a Kugler Attila, Bogár Gábor, Gacsal Ákos, Noé Zsombor kvartett előtt. A Tóth, Kulifai kettős párosban másodikként zárt, itt a toronymagas esélyes Tótka Sándor, Nádas Bence duó győzött.

Kárász Anna előtt végezve Pupp Noémi nyert női kajak egyesben, kajak párosban a Somogyi Szilvia, Potoniec Zsófia egység ért elsőként a célba, négyesben a Fülöp Fanni, Fülöp Adriána, Szmrtyka Rebeka, Gyurkó Lili hajó diadalmaskodott, férfi kenu négyesben pedig a Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás egységé lett a magyar bajnoki cím.

Az ob péntekig tart Szolnokon, az eredményeket ide kattintva lehet követni.

The post Kopasz legyőzte Dombvárit, Bodonyi két aranyat nyert appeared first on xlsport.hu.