Junior uszonyosúszó Eb – Újabb öt arany!

Már hét aranynál tart a magyar nemzeti csapat a junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon. A lengyelországi Poznanban zajló kontinensbajnokság legutóbbi versenynapján a magyar küldöttség öt aranyérmet szerzett.

A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) információi szerint Kiss Nándor 200 méteres felszíni úszásban győzött új országos csúccsal, majd az 1500 méteres távon is nyert. Pernyész Dorottya az uszonyos gyorsúszás döntőjében győzött, akárcsak ugyanezen a távon a fiúk között Béres Attila.

A 4X100-as uszonyos mix gyorsváltó is Európa-bajnok lett, miután a Lipők Larion, Szili Ágnes, Pernyész Dorottya, Béres Attila kvartett aranyérmet szerzett.

Két versenynap után Magyarország továbbra is az első helyen áll az éremtáblázaton hét arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal