Forma-1 2015: A Japán Nagydíj rajtsorrendje

Az összetett pontversenyben második helyen álló Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati időmérő edzését, így ő kezdheti az élről a vasárnapi futamot.forma1    A 30 éves versenyző mögött csapattársa, a világbajnoki címvédő és az összetettben az élen álló brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, míg a harmadik rajtkockát Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája szerezte meg. Rosbergnek ez pályafutása 17., s idei második pole pozíciója.
A versenyzők az utolsó mért körüket már nem tudták megtenni, az orosz Danyiil Kvjat (Red Bull) látványos balesete miatt ugyanis az időmérőt 36 másodperccel a leintés előtt piros zászlóval félbeszakították, és már nem indították újra.
Kvjat nagy sebességnél csúszott meg, a gumifalba csapódott, autója pedig fel is borult, de a pilóta sérülés nélkül megúszta az esetet. Viszont az orosz pilóta versenyautója annyira összetört, hogy szinte újat kell építeni, így Kvjat a boxutcából rajtol majd vasárnap.
A versenybíróság utólag megbüntette Max Verstappent, a Toro Rosso holland versenyzőjét, mert az időmérő első szakaszában, amikor műszaki hiba miatt megállt az autója, nem hagyta el a pályát, ezzel pedig veszélyeztette a többi pilótát. Verstappen így a 14. helyett a 17. helyről startol.
Az 53 körös Japán Nagydíj magyar idő szerint vasárnap reggel 7 órakor kezdődik.