Férfi vízilabda BL – Az Eger a Szolnokot legyőzve ötödik

image

Az Eger végzett az ötödik helyen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája barcelonai hatos döntőjében, miután a pénteki helyosztón legyőzte a nyitónapon szintén vereséget szenvedő Szolnokot.

Eredmény, az 5. helyért:
ZF-Eger – Szolnoki Dózsa-Közgép 8-7 (3-1, 1-3, 3-2, 1-1)
——————————————————–
góldobók: Vapenski, Hosnyánszky 2-2, Biros, Angyal, Erdélyi, Szivós 1-1, illetve Varga Dénes 4, Vámos, Jansik, Varga Dániel 1-1

A katalán fővárosban zajló Final Six pénteki első meccsén a csütörtökön az elődöntőbe jutásért rendezett meccsen a horvát Jug Dubrovnikkal szemben 10-8-ra alulmaradt Eger kezdett jobban. A honi bajnokság bronzérmese a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter találatával szerzett vezetést, majd elhúzott 3-0-ra. Ekkor éledt fel a magyar bajnoki címet fél évszázad szünet után kiérdemlő, s a honi kupát is begyűjtő Szolnok, amely felzárkózott 3-2-re, majd 4-4-nél utol is érte a hevesi alakulatot a végül négyszer eredményes olimpiai és világbajnok Varga Dénes jóvoltából.
    A nagyszünet után megint a hevesi gárda jutott vezetéshez, és bár a csütörtöki bemutatkozáson a címvédő és házigazda spanyol CNA Barcelonetától büntetőpárbajban vereséget szenvedett Tisza-parti csapat még egyenlített (5-5), az egriek egymás után kétszer is betaláltak (7-5).
    Szolnoki szépítést követően – már a negyedik negyedben – 7-7-re módosult az állás, miután az ifjabbik Varga fivér belőtte a büntetőt. A végjáték azonban az Egernek sikerült jobban: másfél perc volt hátra, amikor az olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert távoli bombája utat talált a kapuba, így nyert és ötödikként végzett a hevesi legénység. A Szolnoknak ebben az idényben ez volt az egyetlen veresége magyar csapattól.
    Pénzdíjas eseményről lévén szó, a BL-fináléban előrébb végzett magyar csapat 28 ezer, a hatodikként zárt Szolnok pedig  27 ezer eurót kapott „vigaszdíjként”.