EURO-2016 – Portugália nem bírt Izlanddal

A portugál válogatott 1-1-es döntetlent játszott az izlandi csapattal kedden a franciaországi Európa-bajnokság magyar érdekeltségű, F jelű csoportjának első fordulós mérkőzésén St. Étienne-ben.
portugal-izland2
Eredmény:
F csoport, 1. forduló:
Portugália-Izland 1-1 (1-0)
—————————
St. Étienne, Stade Geoffroy Guichard, 38 742 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
gólszerző: Nani (31.), illetve Bjarnason (50.)
sárga lap: Bjarnason (55.), Finnbogason (94.)

Portugália:
———–
Patrício – Vieirinha, R. Carvalho, Pepe, Guerreiro – J. Mário (Quaresma, 76.), Danilo, A. Gomes (Éder, 84.), – Moutinho (Sanchez, 71.) – C. Ronaldo, Nani

Izland:
——
Haldórsson – Savarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gunnarsson, G. Sigurdsson – Gudmundsson (E. Bjarnason, 90.), B. Bjarnason – Sigthórsson (Finnbogason, 82.), Bödvarsson

I. félidő:
———
33. perc: Egy pazar kényszerítő után André Gomes centerezett tökéletesen jobbról, az üresen érkező Nani pedig öt méterről a kapu bal alsó sarkába vágta a labdát (1-0).

II. félidő:
———-
50. perc: Juhann Gudmundsson ívelt jobbról a hosszú oldalra, az ötösnél egyedül hagyott Birkir Bjarnason pedig megszerezte Izland történetének első Európa-bajnoki gólját (1-1).

Tapogatózó játékkal indult a találkozó, az első lehetőségek Izland előtt adódtak, Gylfi Sigurdsson lőtt kétszer Rui Patrícióba. Az első portugál nagy helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Cristiano Ronaldo ívelt középre, a védőjétől leszakadó Nani fejesét Hannes Halldórsson védte. A passzt adó Cristiano Ronaldo pályára lépésével befogta Luis Figót a portugál örökrangsor élén: ez volt a 127. fellépése a nemzeti csapatban. Nemsokára a háromszoros aranylabdás támadó került helyzetbe Pepe átadását követően, ám ígéretes pozícióban nem találta el a labdát. A vezető gólt így nem ő, hanem Nani szerezte meg egy látványos akció végén. Ez volt az Európa-bajnokságok történetének 600. gólja.
A fordulás után villámgyorsan egyenlítettek az izlandiak, ezt követően kiegyenlítettebbé vált a találkozó. Bár lehetőségek mindkét csapat előtt adódtak, a legnagyobbat a portugálok szalasztották el: Ronaldo a 85. percben öt méterről, tiszta helyzetből fejelt a kapus kezébe.
A csoport másik, korábban játszott első fordulós mérkőzésén a kontinensviadalon 44 év után szereplő magyar válogatott 2-0-ra legyőzte az osztrák együttest, ezzel vezeti az F jelű négyest.