EURO-2016 – Győzött és továbbjutott az olasz válogatott

Az olasz válogatott 1-0-ra legyőzte Svédországot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság pénteki játéknapján, ezzel a második fordulót követően továbbjutott az E csoportból.
olasz-sved

Mivel az előző tornán ezüstérmes olasz együttes a hétfői első meccsét is megnyerte, a kvartett hátralévő eredményeitől függetlenül ott lesz a 16 között.

Eredmény, E csoport, 2. forduló:
Olaszország-Svédország 1-0 (0-0)
——————————–
Toulouse, 29 600 néző, v.: Kassai Viktor
gólszerző: Éder (88.)
sárga lap: De Rossi (69.), Buffon (93.), illetve Olsson (90.)

Olaszország:
———–
Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi (Sturaro, 85.), Parolo, De Rossi (T. Motta, 74.), Giaccherini, Candreva – Pellé (Zaza, 59.), Éder
Svédország:
———–
Isaksson – Lindelöf, E. Johansson, Granqvist, Olsson – Larsson, Ekdal (Lewicki, 79.), Källström, Forsberg (Durmaz, 79.) – Guidetti (Berg, 85.), Ibrahimovic

II. félidő:
———-
88. perc: Chiellini nagy bedobását Zaza visszafejelte, a brazíliai születésű Éder kicselezett két védőt, majd 16 méterről a hálóba lőtt (1-0).

Az első fordulóhoz képest Matteo Darmian kimaradt az olasz kezdőcsapatból, helyette Alessandro Florenzi lépett pályára. A svédektől Mikael Lustig sérülés miatt hiányzott, illetve Marcus Berg és Oscar Lewicki sem volt kezdő.
Kisebb lehetőségek mindkét oldalon adódtak az első félidőben, de komoly helyzetek nem, így a várakozásokhoz képest sokkal eseménytelenebb volt a találkozó. Az olaszok egyszer találták el ellenfelük kapuját, a svédek egyszer sem.
Hasonlóan folytatódott a játék a második felvonásban is, majd a 72. percben Ibrahimovic egy méterről a kapu fölé lőtt egy beadás után, de az óriási helyzet közben az asszisztens már jelezte, hogy a csatár lesen volt. A 82. percben Giaccherini beadását követően Parolo fejelt a keresztlécre.
Miután Éder a hajrában megszerezte a vezetést, Candreva is betalálhatott volna, de végül maradt az egygólos különbség.
Összesen 12 kapura lövés volt, Európa-bajnoki mérkőzésen ilyen keveset legutóbb 1980-ban regisztráltak.
A hosszabbítás utolsó percében a svédek tizenegyest reklamáltak, de Kassai Viktor, aki végig jól vezette a mérkőzést, helyesen nem ítélt büntetőt.
Olaszország válogatottja sorozatban negyedik mérkőzésén nem kapott gólt, erre legutóbb 2006-ban volt példa. A svédeknek – akik az első körben öngóllal egyenlítettek Írországgal szemben – ezen a találkozón sem volt kaput eltaláló lövésük.