A Molnár, Tótka páros és Vajda Attila is egyenlített

A szegedi Maty-éren rendezik a kajak-kenusok második olimpiai válogatóját. Pénteken öt olimpiai számban rendeztek döntőt, több futamban is szétlövésre kerül majd sor.

A délelőtti középfutamok és elődöntők után délután rendezték a döntőket, öt olimpiai számban küzdöttek a riói indulásért. Időrendben elsőként a férfi K–1 1000 méteres döntőjét rendezték, melyben az első válogatót megnyerő Dombvári Bence ezúttal is győzött, ezzel eldöntötte az olimpiai szereplést. A második helyen Kopasz Bálint, a harmadikon Ceiner Benjámin végzett.

A férfi kenusok 1000 méteres döntője az első válogatón csak ötödik helyen végző Vajda Attila és az egy győzelemmel álló Vasbányai Henrik különharcát hozta, végül előbbi győzött szoros befutó után, így ebben a számban szétlövésre kerül sor a két versenyző között. A csepeli Kiss Tamás sokáig vezetett a fináléban, de a végére elfáradt, több mint öt másodperces hátránnyal a negyedik helyen zárt.

Ezután következett a K–2 200 méteres döntője, melyben meglepetésre az első válogatót a győri Szomolányi Máté, Horváth Bence páros nyerte a világbajnok Molnár Péter, Tótka Sándor duót megelőzve. Most azonban fordult a kocka, a duisburgi világkupán ezüstérmes Molnár, Tótka kettős lapátolt elsőként a célba, így ebben a számban is szétlövés dönt a riói indulókról.

A férfi kenu egyesek 200 méteres számában is szétlövésre kerül sor, mivel az első válogatót megnyerő Hajdú Jonatán hiába nyerte meg az előfutamát, kizárták – hajójának súlya könnyebb volt a megengedettnél. A döntőben arattak a győriek: Nagy Péter és Lantos Ádám holtversenyben az első helyen végeztek, közel egy másodperccel megelőzve a harmadik Kiss Balázst.

Világklasszis versenyzőkkel indult a női K–1 500 méteres döntője, melyben Kozák Danuta már bebiztosította riói helyét (így rajthoz sem állt), ám ez a futam a négyes hajó szempontjából volt fontos. Csipes Tamarát nem lehetett megverni, a BHSE versenyzője több mint két másodpercet vert a mezőnyre. Mögötte a második helyen Kárász Anna zárt, Homonnai Luca lett a harmadik. Az olimpiai bajnok Zur-Fazekas Krisztina lett a negyedik, Szabó Gabriella az ötödik.

A szétlövéseket (K–2 200 m, C–1 1000 m, C–1 200 m) legkésőbb hétfőig megrendezik.

Eddig Douchev-Janics Natasa, Kozák Danuta és a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó riói indulása tekinthető biztosnak.